Як добитись ліквідації незаконного звалища?

В Україні існують десятки тисяч несанкціонованих звалищ побутових або будівельних відходів. Більшість таких звалищ розміщені на природних ділянках, особливо часто ‐ в ярах, балках, на узліссях і берегах річок. Часто для зменшення об’єму відходів звалища підпалюють. Такий підхід є неприпустимим, оскільки звалища є серйозним джерелом забруднення повітря та грунтових вод. Жоден з таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води. 

Відповідно до Закону України «Про відходи», за ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ відповідає місцева влада, тому лист бажано направляти їй. А вже копії, для надійності, відправляють до екоінспекції і санстанції – нехай проконтролюють виконання міськадміністрацією своїх обов’язків/

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові. Для оперативного зв'язку з вами, можна вказати свій телефон.

Розташування звалища слід описати максимально точно – адреса найближчого будинку, відстань до нього. Можна додати фото або схему розташування. Бажано також описати розміри звалища (довжина х ширина, або діаметр) чи об’єм.

Також описується характер відходів: побутові (поліетиленові пляшки, папір, харчові відходи, скло, тощо), будівельні, промислові та ін.

Зразок листа дивіться нижче. По кожному сміттєзвалищу треба окремий лист і фотографії в додаток.

Завантажити зразок листа.

Інформація надана ЕКГ "Печеніги"