Торгують первоцвітами - телефонуй: "102-187!"

Активісти природоохоронних організацій закликають кожного не бути байдужим до нищення зникаючих видів рослин та викликати міліцію кожного разу, коли ви бачите торгівлю первоцвітами. Ми впевнені, що громадяни мають бути свідомими і не допускати порушення законодавства, міліція має виконувати свої обв’язки, а порушники мають отримати передбачене покарання.

Всі види підсніжників і більшість інших ранньоквітучих рослин зникають в природі через торгівлю букетами з їх квітів і тому занесені до Червоної книги. Те саме стосується і черемші. Збір та торгівля первоцвітами в Україні заборонені низкою законів, зокрема, законом «Про Червону книгу України» та законом «Про рослинний світ». На порушників накладається штраф відповідно до статей 88-1 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також за кожну рослину нараховуються збитки, нанесені державі її знищенням.

Що робити? Кожен з нас має усвідомити особисту відповідальність у справі збереження рідкісних видів рослин. Головне, не бути байдужим і не проходити повз порушників; у разі виявлення фактів торгівлі первоцвітами потрібно обов’язково звертатись по допомогу до працівників міліції, якщо вони є поруч, або телефонувати 102 та викликати підрозділ ППС на місце незаконної торгівлі. Міліція зобов’язана реагувати на подібні виклики, зокрема, у рамках операції «Первоцвіт», яка триває в Україні. Міліціонер повинен зупинити торгівлю і бажано ‐ вилучити або знищити квіти.

Знищення букетів не є чимось аморальним. Кожен роздрібний торгівець купує зранку квіти на вокзалі у оптовиків, які привезли їх у велике місто з Криму або Карпат, витрачаючи кілька тисяч гривень на оптову партію. Вилучення букетів гарантує матеріальний удар по порушнику, що відбиває бажання наступного дня повторити протиправну торгівлю.

Інформація для журналістів. Практика показує, що працівники міліції дуже старанно виконують свої обов’язки, коли їх про це просить людина з посвідченням журналіста.

Інформація надана Національним екологічним центром України http://necu.org.ua/